Národ podvodníků a šuličů začíná na školách

Jsou společenské problémy masivní (a masivně tématizované), a jsou společenské problémy poměrně nenápadné, ovšem s nedoceněnými masivními dopady.

Do druhé kategorie patří podvádění ve školách.

Vysoké školy, které by měly připravovat kormidelníky národa (že je jich víc než veslařů protože se politici zbláznili do znalostní ekonomiky namísto ekonomiky dovednostní je téma na jindy), neselektují kvalifikaci a nadání, nýbrž minimální nutnou inteligenci (zejména sociální) ve spojení s bezskrupulozitou. To vytváří štábní kulturu v byznysu i politice, kam absolventi obcházejí.

Z VŠE lezou (tedy za mých dob lezli a z doslechu je to tak i teď) blbci a blbky s krásným prospěchem, kteří a které následně odcházejí řídit životy zbytku národa. Na ostatních ekonomkách to není jinak.

Tolerance podvádění má dva následky, z nichž oba Česká republika pociťuje drtivě:

1) Řadí lidi ve frontě na vlivné funkce od největších zmrdů po nejmenší.

2) Vytváří návyky a modus operandi na zbytek života. Všudypřítomné šulení a ojebávání v Česku je mj. následek tiché tolerance taháků od základní školy dál (a to nemluvím o ohýbání pravidel a standardů, aby škola jako taková vypadala líp). Děcka se tím učí, že takhle se to dělá a vyplácí se to.

Navrhuji přísnější tresty. Žádné zabavení písemky a pětka (risk/benefit je masivně ve prospěch podvádění). Minimálně důtky, a za opakované porušení podmínečné vyloučení. Nechť je komunikováno, že cheating je cesta k hloubení výkopů, nikoliv do ředitelských funkcí. Česko přesně tohle potřebuje.

Read 12 comments

 1. Zbyhněve, Zbyhněve, ze všech VŠ a pseoudo VŠ rýpnout pouze do VŠE, tos tentokrát šlápnul celkem vedle… Rozhodně tam neprobíhá produkce elit, škola má slabé fakulty s odpovídající úrovní absolventů (F3, F5, JH), a určo jí někteří prolezli s velkou porcí štěstí, ovšem rozhodně se, na rozdíl od řady regionálních uni, nedá vystudovat na tahácích, podvodech, či nadržování… Naopak to je jedna z mála škol, kde pořád začínáš od nuly, minulé úspěchy se rozhodně nepočítají a s přehledem tě vyhodí na posledních zkouškách, žádné „když už došel až sem, tak mu to namažeme“. Panuje tam obrovská arogance a v mnoha případech absence elementární lidskosti, to bych kritizovala spíš. Ovšem napsat, že to je škola, ze které lezou blbci a blbky (předpokládám, že parametrem hodnocení jsou znalosti a ne osobnostní charakteristika) s krásným prospěchem, to máš kolem sebe hodně zkreslený vzorek…

  • VŠE je pochopitelně příklad, nikoliv jediný obžalovaný, to je snad jasné.

   Za mých dob minimálně půlka ročníku prošla jen díky tahákům, a nejlepší studenti byli tak v poměru 10:1 největší cheateři.

   Na jiných ekonomkách je to ozvláštněno tím, že tam nejsou ani ty standardy jako na VŠE a hlavě produkují absolventy. Z VŠTE v Budějicích například lezou diplomovaní ekonomové kteří nevědí co je indiferenční křivka.

   • hele a nejde nakonec čistě o uplatnění v praxi? Že má kdejakej idiot titul je sice strašný, ale zrovna na příkladu (nejen) VSTE se to začíná celkem hezky ukazovat, ne? “Vystudovals” aušus nebo nepotřebnej obor spolu s tisícovkou jinejch ten rok, hezký, no teď mazej umejvat záchody, ať se taky něco naučíš :D. Holt to vytřídí až praxe a ne škola, uznávam, že je to sice postavený na hlavu, ale když musíme plnit směrnice, tak je plnit budeme. Já chápu tu Vaši náročnost, ale myslete politicky. Chlape, uvědomte si, že když po tom Vašem studiu vystuduje čtvrtina, že plnění plánu pude kam? … No pude do prdele! A jak jistě víte, i my podle plnění plánu budeme brát jaký prémie? Kurva nižší! Nižší! Nižší!!! Zbyhněv, politicky, myslete politicky, Zbyhněv!

 2. Holt zničení elit válkou a komunismem způsobilo, že v lidech je to ojebávání “systému” hluboce zakořeněno. Kdo nepodvádí a nekrade, na toho se stále hledí se směsí údivu a opovržení. Zatímco “kdo si nakradl a je za vodou”, to je stále king. Jen se podívejme na naše celebrity a známé podnikatele a politiky.

 3. Nevím jak na ostatních fakultách VŠE, ale známí s dobrým prospěchem na FIS (KIT, KIZI) byli většinou bedny a podváděli spíš míň, než zbytek, který chtěl jen prolézt.
  Největší procento zmrdů je IMHO na F2 a F3

 4. Snad bych ještě přidal, že typickým znakem balkánské ekonomiky je jakási rodovost, kde základem je protekce a jánabráchismus. Na VŠE jsem byl, podvádělo se tam jak prase, kdo tvrdí opak, lže jak když tiskne. Ne že by na tom záleželo, o znalosti a dovednosti nikdo nikdy nestál. Já nepodváděl, titul mám a je mi celý život úplně na hovno, protože můj fotr je obvodní lékař a nikoli továrník nebo byznysmen a tak je ze mě paper-pusher za plat dělníka na páse, neb všechny dobré židle jsou už obsazeny něčím bratrancem, strýčkem a nebo vyděračem, co drí vlastníky v kleštích.

 5. Opravdu by mě zajímalo, jaký reálný vliv na další úspěch má u nás absolvovaná škola a zda to nakonec není vždy o jednotlivci, neb z každé školy lezou lidé dobří i lempli, jen se liší jejich poměr. Pravila známá sedící u výběrových řízení: v těch davech se hlásí tak málo použitelných kandidátů, že řešit, ze které školy mají titul, už nepřichází v úvahu…

  • Ono to ostatně může být obojí jeden článek, protože právě v (imaginární) péči o zdraví je střední třída šulena masivně. Potravinové doplňky, ozdravné kůry za sto tisíc, alternativní medicína (což je contradictio in adiecto), různé internetové zdravotní hysterie. A co teprv když jde o děti.

Leave a Reply

A prosvištíme si matematiku, abychom dokázali, že nejsme spambot (poděkujte Číňanům): *